Důležité aktuality

Hledáme fyzioterapeuta/ku do IBC

Hledáme fyzioterapeuta/ku na HPP na naše pracoviště fyzioterapie v Brně IBC. Po dohodě možnost zkrácené pracovní doby. | Nabízíme dobré platové ohodnocení, 25 dnů dovolené, sick days, mobilní telefonní tarif zdarma, penzijní a životní připojištění, masáže, věrnostní program, jazykové kurzy, možnos...

celý článek

Masáže v Chrlicích

Oznamujeme našim klientům, že jsme na našem pracovišti v Chrlicích nově rozšířili nabídku o masáže. Zájemci se mohou přihlásit na telefonu 511 191 190 u maséra p. Martina Šoce.

celý článek

GDPR - Prohlášení společnosti

Prohlášení společnosti Neurofyzionet, spol. s r. o. | o zpracování osobních údajů pacientů | dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 |   | Neurofyzionet, spol. s r. o., se sídlem Příkop 834/8, 602 00 Brno, IČ: 293 629 54, zapsaná u KS v Brně pod spisovou zn. C 75447(dále j...

celý článek

Změna lékaře a ordinační doby v Modřicích a v Újezdě u Brna

Od 1. 1. 2017 je změna lékaře v naší ordinaci v Modřicích. Nově zde ordinuje MUDr. Roman Flašar. | Ordinační hodiny Modřice: | Úterý 12:00 - 16:00 - MUDr. Flašar Roman | Pátek 7:00 - 11:00 - MUDr. Flašar Roman |   | Ordinační hodiny Újezd u Brna: | Pondělí 7:00 - 15:30 - MUDr. Sedlák Jiř...

celý článek

Informace

Naši lékaři

Medica111 Medica111 Medica111

Reforma - Úvod

Vážení čtenáři,

tento odkaz jsem vytvořil z důvodu informovat zájemce o současném systému zdravotní péče v ČR a o možnostech jeho vývoje.  Chtěl bych více informovat o systému, který bude perspektivní pro všechny zainteresované strany – pacienty, lékaře (praktické lékaře, ambulantní specialisty i nemocniční lékaře), pojišťovny i státní finance. Je třeba, aby byl systém efektivní a abychom ho nemuseli opakovaně reformovat, jak to vidíme v okolních státech. Efektivitu musíme ve vlastním zájmu pomoci zvýšit všichni.  Jinak bychom se za chvíli buď nedoplatili nebo by kvalita péče výrqazně poklesla.

Hlavní zásady:  

Aktivnější role pacientů:

Vyšší spoluúčast (dle typu pojistky) s maximálním ročním zastropováním

        smyslem je především zvýšit zodpovědnost pacienta za vlastní zdraví, zajistit další zdroje pro podfinancované zdravotnictví.

        zvýší se kontrolní funkce pacientů, získají větší přehled o cenách zdravotní péče, minimalizují se podvody ze strany lékařů. Ušetří se zbytečně vynakládané zdroje, které je následně možné použít na financování nákladné a moderní léčby.  

        pro spoluúčast je možné použít i část zdrojů z pojištění -  viz plány se zvýšenou spoluúčastí propojenou s osobním účtem.  

- péče musí být poskytována dle standardů lékařské péče.   

Poskytovatelé zdravotní péče:

-          je třeba, aby byla postupně vytvořena síť poskytovatelů, ve které bude maximum možné péče poskytováno co nejefektivněji - preference ambulancí, jednodenní chirurgie, koncentrace péče v nemocnicích, přesun lékařů z nemocnic do ambulancí  

-          poskytovatelé musí být dobře zaplaceni, aby nedocházelo k odchodu mladých a schopných lékařů do zahraničí. 

Aktivnější role zdravotních pojišťoven:

-          pojišťovny se musí aktivně podílet na zajištění zdravotní péče pro své klienty. Vztah lékař – pacient je zatížen obrovskou nerovnováhou v oblasti informací a zde má ZP pro pacienty velký význam – informovanost, doporučení lékařů. 

-     pojišťovny musí být ve vzájemné konkurenci.  Pouze zajištění kvalitní péče jim udrží klienty.   

Omezení role státu:

-          stát jako nejméně efektivní hospodář se musí dostat pouze do role kontrolora systému, především přes úřad pro dohled nad zdravotními pojišťovnami.

-          v současnosti má ministerstvo před sebou velký úkol v podobě legislativní přípravy zákonů.   

Jakékoliv názory zasílejte na stránky e-mail adresu: flasar@medica111.cz 

Dr. Roman Flašar

na začátek stránky